از ما تشکر خواهید کرد – نه نکاتی درباره بروکر اصلی فارکس که باید بدانید

از آنجایی که دسترسی به اخبار مهم اقتصادی فارکس باید از یک منبع موثق صورت بگیرد که در عین حال آپدیت و به روز هم باشد، فارکس فکتوری یکی از بهترین گزینههای ممکن برای این کار است. به همین دلیل است که بسیاری از معاملهگران و سرمایهگذاران فارکس از اطلاعات این سایت معتبر استفاده میکنند. به همین دلیل معامله گران در سراسر جهان دیگر محدودیتی در این زمینه نخواهند داشت و می توانند وجوه مورد نظر را به حساب خود واریز کنند یا سود دریافتی را از حساب خود برداشت کنند. با استفاده از این بخش میتوانید اطلاعاتی مثل دفتر مرکزی بروکرها، سال تاسیس، نوع رگوله (رگوله، مجوزی است که بروکرها از نهادهای معتبر ناظر در فارکس میگیرند)، پلتفرم معاملاتی، حداکثر لوریج، حداقل حجم معاملاتی، میزان اسپرد، حداقل سپرده گذاری اولیه و واحد ارزی حساب را ببینید. مقدار قبلی: این عدد، مقدار قبلی شاخص اقتصادی در گذشته است. مقدار واقعی: این عدد، مقدار واقعی شاخصِ اقتصادی است که در زمان حال منتشر شده است. با تنظیم ساعت در فارکس فکتوری میتوانید مطابق با زمان کشور خود اخبار را ببینید و بدین ترتیب به دلیل هماهنگی ساعتها هیچ خبری را از دست نخواهید داد.

به همین دلیل در این کشور روز به روز به تعداد افرادی که به فعالیت در بازار فارکس می پردازند افزوده می شود. بروکر پلاس ۵۰۰ بروکری متعلق به کشور اسرائیل می باشد که حداقل مبلغ مورد نیاز سپرده در این بروکر ۱۰۰ پوند است و قابل نصب بر روی تمامی سیستم عامل های اندروید و ویندوز ios و آیفون می باشد. جفتارزهای اصلی عبارت اند از دلار آمریکا به ین ژاپن (USD/JPY)، یورو به دلار آمریکا (EUR/USD)، دلار آمریکا به فرانک سوییس (USD/CHF)، و پوند بریتانیا به دلار آمریکا (GBP/USD). 20 عامل را در این رابطه پیدا کردم، یا به عبارت دیگر ما هنگام انتخاب کارگزار فارکس باید 20 سوال را از خودمان بپرسیم. از این رو انتخاب یک بروکر مطمئن و مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بروکر تازه وارد به بازار مالی مطمئنا از تجربه کمتری برخوردار است و به تعبیری سرد و گرم بازار را نچشیده است. در قسمت بروکرها، سایت فارکس فکتوری اطلاعات بخشی از بروکرهای فارکس را گردآوری کرده است.

نکته جالبی که در این قسمت وجود دارد، این است که سایت فارکس فکتوری رویدادهای مهم تاثیرگذار بر بازار فلزات، انرژی و ارزهای دیجیتال را هم نشان میدهد. به طور کلی، معاملهگران برای پیشبینی درست قیمت در بازار فارکس و رسیدن به سود با انجام معاملات موفق به دو نوع تحلیل مهم نیاز دارند: تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال (بنیادی). یا به عبارت دیگر سود بروکر در چیست؟ بروکر فارکس چیست؟ را مختصر توضیح دادیم و دانستیم که برای تجارت در فارکس به یک کارگزار آنلاین نیاز داریم البته ضامن موفقیت در این تجارت، کار با یک کارگزار معتبر است و این موضوع برای موفقیت در بازارهای ارز بین المللی بسیار مهم است. تا از طرف بروکر پورسانتی دریافت کرده و عملا یک کارگزاری فارکس نیستند. همچنین شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام در این کارگزاری را مشاهده کنید. با این وجود بهتر است با انتخاب یک کارگزار خوب، امنیت سرمایه خود را حفظ کنید و کارگزاری داشته باشید که بتوانید به او اعتماد کنید. البته سایر مواردی که مربوط به امنیت بروکرهای فارکس می شود نیز برای این افراد مهم است اما اگر بخواهیم به صورت تخصصی به مقایسه بروکرهای فارکس برای اسکالپینگ بپردازیم این دو ویژگی از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

البته پیش از انتخاب نهایی باید اطلاعات کامل حساب های معاملاتی بروکر مورد نظر را مشاهده کنید، چون ممکن است بروکر در ازای اسپرد کم، کمیسیون بیشتری بگیرد. با توجه به قطع همکاری فارکس تایم با ایران، بهتر است به لیست بهترین بروکرهای فارکس مراجعه کنید تا بهترین کارگزاری را انتخاب نمایید. بنابراین قبل از شروع معاملات و ثبت نام در بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان خود را آماده فعالیت در این بازار پرریسک نمایید. شایان ذکر است به عنوان مثال حساب Standard در بروکر آلپاری و بروکر آمارکتز متفاوت میباشد و برای مشاهده و بررسی بیشتر در بخش حسابهای معاملاتی بر روی گزینه بررسی حسابهای معاملاتی کلیک نمایید. ضمن این که با مطالعه سابقه و اعتبار یک بروکر است که میتوان روند کاری آن را شناخت و به آن اعتماد کرد.

ارز: در این قسمت نام ارزی که رویداد اقتصادی به آن مرتبط است، نوشته شده است. اعتبار و سابقه بروکرها یکی از مواردی است که باید به آن دقت شود. در مورد تضاد منافع احتمالی برای یک کارگزار با میز معامله که در آن کارگزار طرف مقابل معامله مشتری است اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. اسپرد آن هم شناور بوده و از 0 پیپ شروع می شود. در حقیقت آنها برای هر خرید و فروش سطح ثابتی سود از ما دریافت میکنند یا بابت معامله اسپرد میگیرند. سایت فارکس فکتوری امکانات بیشماری برای تحلیل فاندامنتال و نحوه معامله کردن در فارکس در اختیارتان می گذارد که در ادامه همه آنها را توضیح می دهیم. در ادامه نحوه افتتاح حساب در بروکر روبو فارکس را بصورت تصویری برای شما عزیزان آماده کردهایم که در پایین میتوانید مشاهده کنید.

این بروکر از بیش از 15 زبان زنده دنیا مثل فارسی , بروکر امن فارکس انگلیسی و… بروکر روبو فارکس در وب سایت خود زبان فارسی ندارد. با توجه به این که بروکرهای متعددی در سراسر دنیا تاسیس شده اند هر کدام از آن ها با ارائه خدمات متنوع و متعدد سعی در جذب مشتری بیشتر برای خود می کنند. پلتفرمی داشته باشد که خیلی سریع کار کند، خیلی وقت ها ثانیه ها هم در بورس مهم هستند. مثلا یکی از مواردی که در کمتر سایت دیگری میتوانید مشاهده کنید، نمایش میزان اسپرد جفت ارزهای مهم به صورت زنده است. آیا دریافت کمیسیون بروکرهای فارکس قانونی است؟

از نکات منفی و مهم نیز میتوان به نبود رگوله معتبر اشاره کرد. نکتهای که باید به آن توجه کنید این است که انتخاب بروکر یک مساله بسیار مهم است و وجود نام یک بروکر در سایت فارکس فکتوری الزاما به معنای معتبر بودن آن نیست. در این قسمت به آموزش سایت فارکس فکتوری میپردازیم تا شما بهتر و سریعتر بتوانید به اخبار مهم دسترسی داشته باشید. این اطلاعات در نگاه اول قابل مشاهده هستند ولی شما میتوانید با کلیک کردن روی آیکون هر کدام از این باکسهای اطلاعاتی، به اطلاعات بیشتری دسترسی داشته باشید. پستهای این اعضا کیفیت بالاتری نسبت به سایر پستها دارند و تعداد بیشتری از اعضای سایت این افراد را دنبال میکنند. فارکس نیز بر همین است و بروکری که پلتفرمی پیشرفته و به روز داشته باشد کاربران بیشتری را به خود جذب میکند. و آموزش هایی که می دهیم تقریبا یکی است. به همین دلیل آموزش فارکس فکتوری یکی از موارد مهمی است که سرمایه گذاران بازار فارکس باید به آن توجه کنند. همچنین، لازم به ذکر است که در این بروکر پرداختها معمولاً در همان روز پردازش میگردند. اما لازم به ذکر است که اسپرد ها آپدیت می شوند. شایان ذکر است که برای معاملات در حساب ECN کمیسیون ۵ دلار در ازای هر لات، اعمال میشود.

این بروکر بیش از ۲ میلیون کاربر از بیش از ۱۵۰ کشور دارد و بیش از ۲۵۰ ابزار و آیتم معاملاتی ارائه داده است. این ابزار به ویژه برای معاملهگران تازهکار مفید خواهد بود. این کارگزاری مجموعه ی وسیعی از ابزار های تجاری تحت شرایط سود مند با ترید مارجین مانند موارد زیر ارائه می دهد. بخش اخبار فارکس فکتوری شامل قسمتهای زیر میشود و شما میتوانید به تناسب نیازتان از آنها استفاده کنید. علاوه بر این میتوانید با کلیک کردن روی قسمتی که در شکل زیر نشان داده است، محدوده زمانی یا تاریخ مشاهده اخبار را تغییر دهید. تاریخ: در این قسمت تاریخ انتشار خبر مشخص شده است. فقط کافی است که از نوار بالای سایت، گزینه Join را انتخاب کنید. در صفحه باز شده و در قسمت Time Zone میتوانید به راحتی با انتخاب تهران، ساعت فارکس فکتوری را با زمان ایران تنظیم کنید. برای این که بتوانید از اخبار اقتصادی مهم مطلع شوید باید زمان و تاریخ سایت فارکس فکتوری را با ساعت ایران تنظیم کنید. برای تنظیم تاریخ در فارکس فکتوری میتوانید از پنجره سمت چپ با نام Navigation استفاده کنید و اخبار مرتبط با روزی که مدنظرتان است را مشاهده کنید.

اگر با نصب و نحوه کار با نرم افزار متاترید آشنا نیستید میتوانید از آموزش ویدیویی فراترید استفاده کنید. برخی از آنها نیز برای دسترسی به یک رابط نرم افزاری خاص، هزینهای دریافت میکنند مثلا برای هر تراکنش لازم است شما مبلغی پرداخت کنید. این روش در پیشفرضهای پرداخت از طریق سایت نیامده است ولی اگر به پشتیبانی سایت پیام دهید آنها شما را راهنمایی خواهند کرد. واریزهای شما می تواند از طرق مختلفی و تنها در عرض چند دقیقه ی کوتاه صورت گیرد، از جمله کارت های اعتباری بین المللی بانکی، روش های معمول بانکی یا رمزارزها. برای معامله کردن در هات فارکس دسترسی به وب تریدر و یا یکی از پلتفرم های متاتردیر 4 کافی است اما متاسفانه بروکر هاتفارکس دیگر به ایرانیان خدمات نمیدهد. دسترسی به بخش انجمن فارکس فکتوری با کلیک کردن روی گزینه Forums که در نوار بالا و سمت چپ قرار گرفته، امکان پذیر است. به جرات میتوان گفت انجمن فارکس فکتوری نسبت به سایر سایتهای مربوط به بازارهای مالی، فعالتر و قویتر است. بدون وجود مقررات، ممکن است کارگزاران فارکس مطابق میل خود عمل کنند به همین دلیل صدور مجوز و نظارت بر بروکرها بر عهده مسئولین محلی یا بینالمللی گذاشته شده است.

این شرکت قابل اعتماد است و در تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ حفاظت بیش از ۲۵ میلیارد فرانک سوئیس را برعهده داشته است. برای تنظیم تاریخ در فارکس فکتوری باید سراغ یکی از مهمترین بخشهای این سایت، یعنی بخش تقویم اقتصادی (Calendar) برویم. این بخش در نوار بالای سایت فارکس فکتوری قرار گرفته و کنار نام آن، یک آیکون تقویم قرار دارد. به همین دلیل سایت فارکس فکتوری با ارائه اخبار و تقویم اقتصادی منحصر به فردش، گزینه اول بسیاری از معاملهگران حرفهای در فارکس است. برای استفاده بهتر از امکانات متنوع سایت فارکس فکتوری، بهتر است ابتدا در آن ثبت نام کنید. رگوله SAGFSA نوعی مجوز ثبت شرکتی به حساب میآید. در صورتیکه که همچنان نسبت به برخی از جنبه های معاملات اسلامی دچار ابهام هستید، به شما پیشنهاد می کنیم تا پس از کسب آمادگی لازم، به سراغ بروکرهای معتبر در زمینه ارائه حساب های اسلامی بروید. بروکرهای معتبر با استفاده از نهاد های نظارتی میتوانند رگوله شوند.

هیچ هزینه اضافی برای واریز و برداشت از کاربر کسر نخواهد شد، مگر اینکه از روش های دیگر پرداخت استفاده شود که آن هزینه ها ربطی به شرکت کوتکس ندارد. افرادی که در بازارهای مالی هیچ تجربهای ندارند و با پلتفرم و استراتژیهای مخصوص به آن نیز چندان آشنا نیستند، بهتر است کار خود را با این حسابها آغاز کنند. سوالی که در اینجا پیش میآید این است که این کار چه نفعی برای بروکر دارد؟ پلتفرمهای تجاری رابط معاملهگران با بازار هستند؛ بنابراین باید از سرعت و قابلیتهای مفیدی برخوردار باشند تا امور مشتریان با سهولت بیشتری انجام شود و واکنش او به روند بازار هر چه سریعتر ثبت شود. مجوز این شرکت در سنت وینسنت و گرنادینها ثبت شدهاست.

مهمترین بخش سایت فارکس فکتوری، بخش تقویم اقتصادی است که با استفاده از آن میتوانید اخبار مهم تاثیرگذار بر جفت ارزهای فارکس را مشاهده کنید. بسیاری از افراد ممکن است در همان ابتدا قید بازار کریپتوکارنسی را بزنند. مانند بسیاری از بروکرهای دیگر، اولین و مطمئن ترین راه استفاده از کارت های اعتباری و نقدی است که پاکت آپشن آنها را پشتیبانی میکند. همچنین با توجه به توضیحات بالا ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که آیا ممکن است کارگزار فارکس مارکت میکر از شما کلاهبرداری کند؟ در واقع یک بروکر معتبر و قوی، حتما سرمایه لازم برای ایجاد یک دفتر فیزیکی را خواهد داشت. در نهایت پیرو آنچه گفته شد با در نظر گرفتن موارد ذکر شده قبلی، بحث پشتیبانی مشتریان توسط بروکر را بایستی حتما در هنگام انتخاب بروکر فارکس مدنظر قرار دهیم. آیا برای تحلیل کریپتو ها حتما باید از الویو استفاده کنیم؟ در این کارگزاری میزان هزینه ها یعنی اسپرد و کارمزد بر اساس نوع حساب محاسبه می شود و هر حساب نسبت به حساب دیگر متفاوت است. Fibo Group از سال 1998 در قبرس و با دریافت رگولاتوری CySec شروع به فعالیت کرد و دارای رگولاتوری FSC برای ایرانیان است. می باشند. یکی از پرطرفدارترین کشور ها برای رگولیشن قبرس می باشد و دلیل آن هم این است که مقامات قبرس در زمینه قوانین تجارت فارکس سخت گیری نمی کنند و علاوه بر آن با قانون گذاری در قبرس، بروکر می تواند ادعا کن که در یک کشور اتحادیه اروپا قانون گذاری شده و کنترل می شود که البته از نظر فنی نیز منطقی است.