انواع سیستم گرمایشی خانگی تاسیسات 24 ساعته-اخگرتابش

نکته‌ای که وجود دارد این است که پکیج‌های دیواری نسبت به زمینی کم‌حجم‌تر بوده و به راحتی می‌توان آن‌ها را در فضایی مانند آشپزخانه نصب کرد. البته امروزه با توسعه و پیشرفت سیستم‌های گرمایشی، این نوع سیستم نیز دستخوش تغییرات زیادی شده تا عملکرد و کارایی بسیار بیشتری داشته باشد. این مدل شامل یک دیگ بخار مرکزی است که بخار و آب گرم را از طریق لوله‌ها به مرکز رادیاتور می برد و به اطراف خانه منتقل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. گرمایش از کف یا تابشی دارای لوله‌ های پلاستیکی نصب‌ شده دال بتنی در طبقات یا متصل شده به بالا یا زیر کف‌های چوبی هستند. گرمایش تابشی با گرمای هوای متحرک متفاوت هستند و در آن بجای گرم شدن هوا بیشتر اشیا مثل کف‌ خانه و محیط گرم می شود.

آشنایی با انواع بهترین روش های آبیاری باغ و ویلا و زمین های کشاورزی

این سیستم، برای گرم کردن فضای های بزرگ بسیار پر کاربرد است و با تابش گرما میتواند محیط شرکت مهندسی اخگرتابش را گرم کند. این تکنولوژی همانند تهویه خنک کننده بوده و به کمک کنترل کننده هوای داخلی و پکیج پمپ خارجی که هوای سرد را جریان می دهد، گرما را از یک منبع خارج کرده و به منبع دیگری وارد می کند. برخی از سیستم ها گرما را از هوای بیرون می گیرند، در حالی که پمپ های حرارتی زمین گرمایی، از طریق لوله های وارد شده به زمین، گرما را از زمین می گیرند. موتور هوای گرانشی در زیرزمین هوا را گرم کرده و سپس این هوای گرم از طریق کانال به اتاق های مختلف فرستاده می شود.

  • فن کویل ها بسیار کم صدا هستند (دقیقا مشابه پنل دیواری یک کولر گازی) و از این نظر نیز آسایش کافی فراهم می شود.
  • هزینه نصب سیستم مادون قرمز بیشتر از سایر سیستم های گرمایشی بدون گاز است.
  • نصب و اجرای آن بسیار آسان است و در کمترین زمان ممکن قابل انجام است.
  • اگر فضای مورد نظر شما زیاد بزرگ نیست می توانید با یک یا دو بخاری آن را گرم کنید و دیگر نیازی به سیستم های گرمایشی مثل پکیج ندارید.
همچنین وقتی از شرکت بیمه مورد نظر خود مطمئن شدید، می‌توانید به راحتی و با اطمینان کامل و از طریق همین سامانه، اقدام به خرید بیمه آتش سوزی نمایید. این سیستم حتی با انرژی و آبگرمکن خورشیدی نیز می‌تواند با راندمان بالا کار کند. کوره هوای گرم بخشی از سیستم هیتر است که وظیفه تأمین هوای گرم سیستم را بر عهده دارد. کوره هوای گرم، محفظه‌ احتراقی است که با مصرف سوخت، حرارت لازم را تولید می‌کند. طبق آمار، تا ۳۰ درصد از انرژی مصرفی ساختمان‌ها مربوط به گرمایش آب می‌شود. بنابراین استفاده از آبگرمکن‌های خورشیدی، روش مناسبی برای تامین آب گرم به شمار می‌آیند.

سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان با حجم متغیر هوا

موتورخانه و شوفاژ در کنار هم شاید یک وسیله گرمایشی لوکس به شمار نیاید، اما توانایی بسیار خوبی در گرم کردن واحدهای مسکونی دارد. امروزه سیستم‌های گرمایشی خانگی مانند گذشته به بخاری و شومینه محدود نمی‌شوند. نصب موتورخانه و تجهیزات وابسته به آن شرایط را برای کاربرد انواع وسایل گرمایشی پیشرفته در ساختمان بوجود آورده است.

یکی از مزایای یک سیستم تهویه مطبوع، قابلیت استفاده از آن در تمام فصول سال است. گرمایش از کف اینگونه سیستمی‌دارد که کف ساختمان را کنده و یا قبل از ساخت کف آن به وسیله لوله‌های مناسب کف ساختمان را به صورت کامل و مشابه عکس زیر لوله کشی می‌شود. بخاری‌ها با استفاده از نوع سوخت و انرژی متفاوت گرمایش محیط را انجام می‌دهند در گذشته بیشتر از بخاری‌های برقی و نفتی استفاده می‌شد که دردسر بیشتری نسبت به بخاری گازی داشته اند همچنین هزینه سوخت آن‌ها بالاتر بود. با لوله کشی آب گرم در کف ساختمان و جریان آب گرم سبب گرمای از کف میشود . این سیستم به صورت مداری از سیم ها نیز ساخته میشود که گرما در اثر اتصال جریان برق خواهد بود. گرمایش ترکیبی بهره وری انرژی یک پمپ حرارتی را با قدرت یک کوره گازی ترکیب می کند.

هیتر

انواع سیستم گرمایشی خانگی تاسیسات 24 ساعته-اخگرتابش