صنعت آسانسور و پله برقی Archives بلولایت ایران

ایراد دیگر این سیستم آسیب هایی است که در دراز مدت به موتور بدلیل اتصال ناگهانی ولتاژ وارد و باعث کاهش عمر مفید آن می‌شود. ضمناً این شوک در هنگام استارت آسانسور باعث نوسان ناگهانی ولتاژ می‌شود که نه تنها برای آسانسور بلکه برای سایر وسایل برقی مضر است. هر چند از این آسانسورها دیگر نصب نمی‌شود اما تعداد قابل توجهی از این آسانسور‌‌‌‌های قدیمی در حال کارکردن هستند.

پله برقی ها چگونه کار می‌کنند؟

آقای خسرو قاسمی معبود با بیش از 20 سال تجربه و کار مرتبط در صنعت آساسنسور . لذا پیش از انجام فرایند بازرسی ، باید بازرس سوابق بازرسی پیشین را در صورت وجود پیگیری نماید. (مراحل بازرسی یک آسانسور از ابتدا تا انتها توسط یک شرکت بازرسی انجام می پذیرد).

  • امروزه حتی در فروشگاه‌های کوچک دو طبقه برای انتقال مشتریان به طبقه بالاتر از پله‌برقی استفاده می‌شود.
  • قطر این چرخ، لاستیک و دندانه های روی آن که اصطکاک لازم را به وجود می‌آورند، غلطک‌هایی کـه فشـار لازم بـرای دستگیره را اعمـال ‌می‌کنند از ویژگی‌های مهم سیستم دستگیره می‌باشد.
  • البته وزن پله‌های پنهان با وزن پله‌های آشکار موازنه و برابر است به همین دلیل هم موتور پله برقی تنها وزن افراد روی پله برقی را که در حال بالا یا پایین رفتن می باشد تحمل می کند.
  • به همین منظور از یک مقاومت با توان بالا جهت تخلیه این انرژی استفاده می‌شود که به آن اصطلاحاً مقاومت ترمز گفته می‌شود.
  • ضمناً ابعاد این تابلوها بسیار بزرگ و سیستم آن بسیار پیچیده بود و رفع خرابی آن به زمان و مهارت بسیاری نیاز داشت.

صنعت آسانسور و پله برقی Archives بلولایت ایران

اندازه گیری فاصله بالای ستون ضربه گیر تا قسمت تحتانی ضربه گیر پلی اورتان. نرده عمودی زیر دستگیره از نوع زاویه دار ساندویچ پانل انتخاب شود که مقاومت زیادی در برابر نیروهای جانبی را دارا می‌باشد. پوشش رنگ کلیه قطعات فلزی و سازه ضد زنگ باشد، پیشنهاد می‌شود در کلیه سطوح خارجی پله از استیل ضد زنگ استفاده شود. پیاده‌روها و رمپ‌ها نیز معمولاً با عرضهای 1200mm ،1000mm و 1400mm ارائه می‌شوند. زمان عکس‌العمل این صفحات قابل تنظیم بین ۱۰ ثانیه تا ۱۰ دقیقه بوده و حداقل وزن عکس‌العمل آن ۱۵ کیلوگرم است.

امروزه آسانسور‌‌‌‌های هیدرولیکی نیز جای خود را در بین کاربران خانگی باز کرده‌اند. در طراحی آسانسور علومی همچون مکانیک، برق و الکترونیک، معماری و صنایع مورد استفاده‌است. به همین علت هیچگاه یک متخصص به تنهایی قادر نخواهد بود که یک آسانسور را به تنهایی و با تکیه بر یکی از شاخه‌‌‌‌‌های علوم شرکت آسانسور و پله برقی آتیس طراحی نماید. تا قبل از دهه 1990، عمده اموزش‌ها در این صنعت بصورت اموزش‌‌‌‌‌های محدود و استاد و شاگردی و صرفاً در کارخانه‌‌‌‌‌های بزرگ آسانسورسازی معمول بود.

این نوع آسانسورها، آسانسورهای موتورخانه دار یا Machine Room (M.R) نام دارند. آسانسورهای موتورخانه دار در مکان هایی مانند معابر عمومی، فروشگاه های زنجیره ای، ایستگاه های مترو، مجتمع های تجاری، ادارات دولتی، ساختمان های مسکونی و… نصب و راه اندازی می شوند. در موتورهای گیرلس امکان راه‌اندازی سیستم صرفاً به صورت حلقه بسته یا کلوز لوپ وجود دارد، به همین دلیل این نوع موتور حتما باید توسط تابلو فرمان دارای درایو کنترل شود؛ مصرف برق به طور کلی در موتورهای گیرلس از موتورهای گیربکسی بسیار کمتر می‌باشد. سیستم آسانسور و پله های برقی به منزله قلب ساختمان شما هستند و به عبارتی، هیچ کدام از سیستم های دیگر در ساختمان دارای این مقدار تاثیر بر میزان توانایی شما برای جابجایی افراد به طور موثری در داخل ساختمان شما نیستند. تجهیزات قدیمی آسانسور یا پله های برقی شما می تواند میزان مصرف انرژی ساختمان شما را به طرز غیر ضروری و چرخه حیات هزینه ها را افزایش دهند.

برآورد قیمت آسانسور

پله‌برقی به‌عنوان جایگزینی ایمن و کاربردی برای پله‌های معمولی و پیاده‌روها استفاده می‌شود. به علت پر تردد بودن منطقه احتمال تاخیر در ترخیص قطعات آسانسور از گمرک بندرعباس وجود دارد، اما کارشناسان بازرگانی با توسعه سیستم های الکترونیکی و ترمینال های بندرعباس از به وقوع پوستن مشکلات احتمالی جلوگیری کرده اند. برای ترخیص قطعات آسانسور در گمرک نیز مدارکی مورد نیاز است که فرد باید این مدارک را آماده کند تا در زمان ترخیص با ارائه این مدارک بتواند قطعات آسانسور را ترخیص کند. مجتمع اداری و تجاری روتانو (تهران) تهیه، تامین، نصب، راه اندازی، سرویس و نگهداری 8 پله برقی و 4 آسانسور Gearless. در این نوع آسانسور ها نیازی به وجود اتاقک برای جداسازی موتور از آسانسور نمی باشد. این آسانسورها مناسب برای ساختمان هایی که دارای فضای کم هستند می باشد.

پروژه های ما

تمامی خدمات و محصولات این سایت، حسب مورد دارای مجوز‌‌‌‌های لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌‌‌‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است. هدف اصلی از استخدام مشاور ارائه بخشی از کار برای مشتری یا سرمایه گذار یا توسعه دهنده ای است که تجربه کاملی در طراحی قطعه ندارد و به دنبال مشاور یا رهبر است. چرا نگهداری آسانسور در طول زمستان مهم است تجهیزات متعدد و بسیاری در پکیج آسانسور، برای آماده سازی برای فصل زمستان وجود…

در گیربکس این موتورها از روغن استفاده می‌شود همچنین به دلیل وجود گیربکس و اجزاء مکانیکی، موضوع نگهداری و تعمیرات مطرح می‌شود که باید در بازه‌های زمانی منظم اجزای آن مورد بررسی قرار گیرند و بازدیدهای ادواری صورت پذیرد. ­­اصولاً این موتورها متناسب با افزایش عمرشان هزینه نگهداری آنها افزایش یافته و مستهلک می‌شوند. از سال 1399 با هدف رفع نیاز و دسترسی آسان هموطنان عزیز و گرامی به اطلاعات شغلی مورد نظر از قبیل نام، تلفن، آدرس، محصول، تصاویر و…. کف و دیواره های چاهک باید از مواد نسوز و با دوامی ساخته‌ شوند كه‌ عامل‌ ایجاد گرد و غبار نباشند.

دز قسمت بالا و پائین مسیر، این چرخها به یکدیگر نزدیک می شوند بنابر این چرخهای جلو و عقبی پله تقریبا در یک امتداد قرار می گیرند. این امر باعث می شود تا پله ها بصورت صفحات تختی در کنار هم قرار گیرند. هدایتگر ها، پله ها را از مسیر زیرین خرپا عبور می دهند تا دوباره به ابتدای مسیر برگردند. در اینجا فاصله چرخهای هدایتگر از هم بیشتر شده و باعث می شوند تا سطح پله دوباره بصورت یک پله با زاویه قائمه در آید. این چرخه دائما تکرار می شود و پله ها را به انتهای مسیر رسانده دوباره به ابتدای مسیر هدایت می کند. در این نوع آسانسور که معمولاً برای ارتفاعات و سرعت‌های کم‌کاربرد دارد، ممکن است وزنه تعادل هم وجود داشته باشد.