طراحی و ساخت اتاق فرار از صفر تا صد با مشاوره رایگان | آل اسکیپ

طراحی و ساخت اتاق فرار از صفر تا صد با مشاوره رایگان | آل اسکیپ مثل مجموعه اتاق فرار انیگما که با رعایت این نکات و مسائل ریز تونسته تو این سال ها برای خودش اعتباری کسب کنه و تقریبا همه اتاق های فرارش از رنکینگ و رده بندی خیلی بالایی برخورداره. اگه برای طراحی اتاق فرار به دنبال ایده می گردین، پیشنهاد میدم یه سری به مجموعه اتاق های فرار انیگما بزنین و از خلاقیت ها و طراحی های خاصشون کمک بگیرین. چون تو این مجموعه بازیکنا علاوه بر تجربه ترس و هیجان، لذتی وصف ناشدنی از یه کار گروهی و پر انرژی رو لمس می کنن که به معنای واقعی یه سرگرمی خلاقانه و منحصر بفرده.

به طوری که اگه درست طراحی بشه و بازیکنا رو کاملا در فضای بازی مشارکت بده، دیگه تا موفقیت راه زیادی نمیمونه. مهم اینه که همه بازیکنا درگیر بازی بشن و به قول معروف تو شرایط غوطه ور بشن. این امر موجب میشود که ایده واضح تر و کامل تر شود، البته همواره خانه اول تبدیل ایده به طرح در طراحی اتاق فرار سناریو نیست. ممکن است اولین رکن مشخص شده بازی فاکتور‌های دیگری مانند گیم پلی، دکوراسیون یا هر جزء دیگری از بخش های سازنده اتاق فرار باشد، اما پرتکرارترین حالت در میان طراحان اتاق فرار استفاده از بستر داستانی اتاق فرار(سناریو) برای پرداخت ایده است. اگر خودتون وظیفۀ طراحی معماها و دکورها رو انجام نمی‌دید، نیاز به طراح بخش‌های مختلف بازی خواهید داشت. البته این استخدام ممکنه در ترکیب با اولین مراحل ساخت اتاق فرار اتفاق بیفته.

زمانی که اغلب گروه‌های آزمایشی احساس سردرگمی یا گمراهی می‌کنن، دلسرد می‌شن و توی اتاق‌ها دور خودشون می‌چرخن، قطعاً یه جای کار شما ایراد داره و باید روی روان بودن معماها و گیم‌فلوی بازی مجدداً فکر کنید. لازم به ذکره که خود شما هم به عنوان مؤسس و مدیر کل، باید بر عملیات روزانه، استخدام و مدیریت کارکنان، خریدها، موجودی‌ها و بازاریابی بازی نظارت کنید. غالباً صاحبان یا بنیانگذاران اتاق‌های فرار در ابتدا نقش گیم‌مستر رو بر عهده می‌گیرن.

بررسی محل ساخت اسکیپ روم

نکته مهم این است که کسی که بیش از 100 اتاق فرار بازی کرده باشد، لزوماً طراح خوبی نیست، بازی کردن تعداد زیادی اتاق فرار توسط فردی که قصد طراحی اتاق فرار را دارد مانند شمشیر دو لبه است. از جنبه مثبت، می‌تواند او را با انواع معماها و سناریوهای مختلف آشنا کند اما از طرف دیگر ممکن است ذهن فرد را محدود کرده و خلاقیت او را تا حد زیادی از بین ببرد و فرد، دیگر نتواند به معماهای جدید و سناریوهای تازه فکر کند که جنبه منفی ماجراست. خیلی‌ها فکر می‌کنن اگه طراحی اتاق فرار رو خودشون بر عهده بگیرن؛ می‌تونن توی هزینه‌ها صرفه جویی کنن و زودتر به سوددهی برسند. اما نکته مهم اینه که قلب تپنده یک بازی، سناریو و چالش‌های اونه و باید بیشترین زمان رو برای طراحی بازی صرف کنین.

اکتور اتاق فرار کیست + معرفی شغل و نحوه استخدام

این رو هم بگیم که طبیعتاً هر ژانر المان‌ها و دستورالعمل‌های مخصوص به خودش رو داره که شاید لازم باشه بسته به علاقه‌ای که دارید، یه خورده بیشتر فیلم ببینید ساخت آل اسکیپ یا مطالعه کنید. بر اساس آمار در سپتامبر 2017 بیش از 8000 اتاق فرار در سراسر دنیا وجود داشتند و روند افزایش آنها ادامه دارد. در سال 1394 این بازی وارد ایران شد و هم اکنون در تهران، اهواز، شیراز، اصفهان، مشهد، کرج، چالوس ،کرمان اتاق های فرار جذابی وجود دارد . قیمت این بازی ها متفاوت است و معمولا از 30 تا 120 هزار تومان برای هر نفر متغیر است .

  • در کل حواستون باشه جریان بازی کاملا باید با سناریو منطبق باشه و همونجور که جریان بازی پیش میره؛ سناریوی داستان هم جلو بره.
  • اما به دلیل اهمیت بالایی که داره، تصمیم گرفتیم قبل از این مرحله مطرحش کنیم تا با نگرشی درست و اصولی سراغ طراحی معماهای بازی بریم.
  • اگرچه هزینه‌ها به سناریو، تم و نوع مواد بکار رفته شده بستگی دارد، اما پیش از هر چیز باید محاسبات به‌صورت تقریبی انجام شود.