قیمت plc زیمنس s7 300 توسعه سیماتک ایرانیان

یکی از فاکتورهایی که این مدل ها را از یکدیگر متمایز می کند، تعداد ماژول های ورودی و خروجی ست که می توانند در کنار CPU قرار بگیرند. مثلا در مدل 1212 حداکثر دو ماژول و در مدل های 1214،1215 و 1217 حداکثر هشت ماژول ظرفیت وجود دارد. S7-300C با مدل قبل تفاوت زیادی نداشته و تنها تفاوت آنها در این است که در این نوع از پی ال سی واحد پردازش مرکزی با بعضی از ماژول های دیگر به صورت compact قرار گرفته اند.

قیمت plc زیمنس s7 300 توسعه سیماتک ایرانیان آموزش PLC، آموزش پی ال سی S7 1200، آموزش برق صنعتی، آموزش مانیتورینگ صنعتی HMI و WINCC، آموزش سیم پیچی موتور از دوره های پرطرفدار برق صنعتی در آموزشگاه برق گستران است. آموزش جوشکاری برق، آرگون، فلزات رنگی و بازرسی جوش نیز برخی از دوره های در حال برگزاری جوشکاری در مجتمع آموزشی برق گستران است. مینی پی ال سی ZELIO یکی از محصولات شرکت اشنایدر الکتریک فرانسه است که در بخش های مختلف اتوماسیون استفاده می شود، به این رله ها، رله های هوشمند نیز گفته می شود. این سری از پی ال سی ها که به مینی پی ال سی و یا Smart relay مشهور هستند امکانات جانبی بسیار خوبی دارند. از این رله های هوشمند برای کنترل سیستم‌های با حجم کوچک (تعداد ورودی و خروجی‌های محدود) استفاده می شود.

PCS7 چیست؟ (صفر تا صد)، سیستم DCS محبوب زیمنس

اگر در زمینه پی ال سی دارای اطلاعاتی باشید حتما نام برندهای مختلفی که برای آن وجود دارد به گوشتان خورده است. بنابراین، بدیهی است که این نوع، بهترین و مناسب ترین نوع پی ال سی، برای پروژه های بزرگ می باشد. از جمله کاربرد های این پی ال سی می توانیم به پروژو های پالایشگاه های بزرگ و پتروشیمی ها اشاره کنیم. خوب است بدانید این پی ال سی ها همچنان بزرگترین پی ال سی ها نیستند، و برای پروژه های بزرگ مناسب نمی باشند و تنها می توانند کفاف پروژه های متوسط را بدهند. از جمله کاربرد های این نوع پی ال سی ها می توانیم به پروژه های هوشمند سازی و اتوماسیون کارخانه ها اشاره کنیم.

ورودی آنالوگ

پیشرفته ترین امکانات مانند وجود lcd بر روی این cpu ها که امکان برنامه نویسی و مانیتورینگ را به اپراتور و مهندسین برق می دهد، در محصولات تولیدی این سری وجود دارد. S در سه مدل CPU PN , plc زیمنس CPU PN و CPU1516-3PN/DP در بازار وجود دارد. نسبت به سری 300 ارزان تر تمام می شود و قابلیت توسعه دادن و افزودن برخی ماژول ها به آن وجود دارد.

اﻳﻦ چراغ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻻﻣﭗ اعلام ﺧﺒﺮ اﺳﺘﻔﺎده می ﺷﻮد و می تواند روشن بودن، خاموش بودن و یا عیب دستگاه و … را نشان دهد. در واقع چراغ سیگنال می تواند وسیله ای جهت اعلام وجود ولتاژ در مدار باشد. PLC ها سخت افزاری شبیه کامپیوتر دارند، البته با ویژگیهای خاصی که مناسب کنترل صنعتی است. سپس حاصل این عملیات به عنوان سیگنال خروجی کنترل کننده به بلوک بعدی وارد می شود.

  • S در سه مدل CPU PN , CPU PN و CPU1516-3PN/DP در بازار وجود دارد.
  • حجم زیادی از سیگنال ها را تحت پوشش خود قرار می دهد و در صنایع مختلف، طرفداران زیادی دارد.
  • برنامه نویسی این نوع از پی ال سی با استفاده از نرم افزار TISOFT نوشته شده و به صورت compact می باشد.

برنامه ریزی PLC های S7-200 توسط نرم افزار Step7 MicroWin انجام می گیرد. بر روی LOGO تعدادی کلید قرار دارد که از طریق آن می توان LOGO را برنامه ریزی نمود. شرکت زیمنس از شرکت هایی است که اولین plc خود را حدود 1972 عرضه نموده و از سازندگاه معروف در این زمینه محسوب می شود.

این مدل از PLC های S7-300 به صورت یکپارچه همراه با I/O عرضه شده اند ولی به سهولت می توان با اضافه کردن کارت های دلخواه، تعداد ورودی و خروجی آنها را نیز تا حدی افزایش داد. برنامه نویسی آن با نرم افزار Step7-Micro/Win زیمنس انجام میشود. البته این موضوع از طریق برنامه نویسی در مورد PLC نیز قابل اعمال است. اما در بعضی از برنامه های PLC ممکن است برای متوقف ساختن یک وسیله نیاز به اعمال ولتاژ ورودی به PLC باشد. این گونه سیستمها در مقابل اشتباه ایمن نیستند، البته این نقص با افزودن رله های حفاظتی به سیستم PLC رفع می شود. این کنترل کننده می تواند هزاران ورودی-خروجی را در مدهای مختلف آنالوگ یا دیجیتال و همچنین هزاران تایمر-کانتر را اجرا و کنترل نماید.

بهترین برند plc کدام است؟

گسترش توسط طیف گسترده ای از سیگنال ورودی و خروجی دیجیتال از طریق ماژول های سیگنال. سخت افزار این سری از لحاظ ابعاد بسیار مناسب و بهینه بوده و به خاطر ساختار ماژولار و تنوعی که از ماژولهای جانبی دارد، بسیار پرکاربرد و کارآمد است. Plc مخفف کلمه Programmable Logic Controller بوده و و نوعی کنترل کننده منطقی برنامه پذیر می باشد. این کنترل کننده امروزه نقش مهمی در مدیریت و برنامه ریزی بخش های صنعتی داشته و منجر به مدیریت بهتر فرایندها در این بخش می گردد.