چای هندی طرز تهیه چای هندی با شیر و دارچین | OkChay

همچنین تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که ترکیبات موجود در چای ماسالا، به تجزیه چربی و کاهش میزان کالری دریافتی از غذاها به بدن انسان کمک می‌کند. مصرف این چای خوشبو و خوش‌طعم به‌عنوان یک میان وعده سالم در کاهش چربی‌ها، بخصوص چربی‌های شکمی مؤثر است. بله، چای ماسالا سرشار از پروتئین است و به علت آن‎که در تهیه‎ی آن، از انواع شیر استفاده می‎شود، باعث ایجاد احساس سیری می‎شود و به لاغر شدن کمک می‌کند. همچنین دارچین موجود در چای ماسالا کلسترول بدن را کاهش می‌دهد. بعضی از افراد دوست دارند که چای ماسالا را با اسپرسو درست کنند. برای تهیه چای ماسالا با اسپرسو، شما تنها باید به هنگام تهیه‎ اسپرسو با دستگاه اسپرسو ساز، چای ماسالا را هم به آن اضافه کنید و اجازه دهید چند دقیقه روی حرارت باشد.

چای هندی تشریفات چیست؟

اگر دوست دارید چای ماسالای شما رایحه و عطری قوی داشته باشد، توصیه می‌کنیم تمام مواد موجود را کاملاً بکوبید. همه ادویه‌های موجود در چای ماسالا به‌ طور مستقل نشان داده‌اند که التهاب و تومورزایی را مهار یا سرکوب می‌کنند. هسته بسیاری از بیماری‌های دژنراتیو مزمن، ازجمله سرطان، مربوط به فرآیندهای التهابی است. به‌ این ‌ترتیب، نوشیدن مداوم این چای ممکن است از بیماری‌های دژنراتیو مانند آلزایمر تا حد زیادی جلوگیری کند.

روش تهیه چای ماسالا با شیر:

چای هندی طرز تهیه چای هندی با شیر و دارچین | OkChay

برای دم کردن باید برگ های چای سبز را داخل قوری ریخته و آب داغ را به اوکی چای شمس آباد آن اضافه کنید. درب قوری را گذاشته و 8-7 دقیقه صبر کنید تا چای دم بکشد. در هندوستان انواع مختلفی از چای وجود دارد که هر کدام از آن ها به روش خاصی تهیه می شود.

  • مطالعات نشان داده‌اند کافئین چای سیاه، به‌ طور طبیعی سطح انرژی افراد را افزایش می‌دهد.
  • شما متناسب با سلیقه و طبعتان، میتوانید این ادویه ها را تغییر دهید.
  • مرحله بعد، اضافه کردن ادویه‌های له شده و زنجبیل تازه رنده شده به آب است.
  • چای ماسالا را به صورت گرم و با مقداری تنقلات کلوچه یا بیسکویت سرو کنید.

ماسالا به دلیل ادویه‌هایی آن طبع گرم داشته و با ایجاد گرما سوخت‌ و ساز بدن را افزایش می‌دهد و به‌ کاهش وزن و لاغری کمک می‌کند. چای م‌اسالا خاصیت اسیدی داشته و برای تنظیم دستگاه گوارش و سالم نگه‌داشتن روده عالی است. ادویه‌هایی مثلِ زنجبیل و فلفل سیاه تا حدود زیادی در این امر دخیل هستند چون به تولید آنزیم‌های گوارشی و سرعت بخشیدن به فرآیندهای گوارش و تجزیه چربی‌ها و پروتئین‌ها کمک می‌کند. برای تهیه چای ماسالا می توانید از شیر یا شیر بادام استفاده کنید، با این حال در هند بیشتر از شیر ساده استفاده می کنند و این موضوع که از چه شیری استفاده کنید هم کاملا شخصی است. از جمله مهمترین خواص چای ماسالا و رازیانه موجود در آن نیز می توان به؛ جوان کننده پوست، ضد بلغم و صفرا، دارای استروژن بالا، ملین و مسهل، رفع آسم و سرفه، ضد نفخ و… اشاره کرد.